اظهار – بیان مایکروسافت اردیبهشت ویندوز

اظهار – بیان: مایکروسافت اردیبهشت ویندوز برگزاری معرفی تاریخ Microsoft Windows 10

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی زیاد کردن قیمت برق به اندازه قیمت یک نان بربری است! / اردکانیان

وزیر نیرو گفت: به طور میانگین هزینه برق جهت هر یکسان بعد از زیاد کردن قیمت ممکن است به اندازه قیمت یک نان بربری در ماه زیاد کردن یابد و این در شرایطی است که وزا

زیاد کردن قیمت برق به اندازه قیمت یک نان بربری است! / اردکانیان

اردکانیان: زیاد کردن قیمت برق به اندازه قیمت یک نان بربری است!

عبارات مهم : منابع

وزیر نیرو گفت: به طور میانگین هزینه برق جهت هر یکسان بعد از زیاد کردن قیمت ممکن است به اندازه قیمت یک نان بربری در ماه زیاد کردن یابد و این در شرایطی است که وزارت نیرو به هیچ عنوان موافق گرانی نیست.

به گزارش ایسنا، رضا اردکانیان امروز در حاشیه سومین جشنواره و نمایشگاه توانمندی های بهره برداری و نگهداری در صنعت آب و فاضلاب کشور در جمع خبرنگاران در پاسخ به این پرسش که آیا به اعتقاد شما زیاد کردن هفت درصدی قیمت آب و برق پاسخگو است؟ عنوان کرد: اگر ارزانی یک کالا موجب مصرف بی رویه شود، کار درستی نیست آیا که بیش از همه هزینه این امر مجبور مشترکان می شود. به طور مثال اگر قیمت برق را واقعی نکنیم و این مسئله موجب شود که در فصل تابستان خاموشی داشته باشیم، هزینه ای که مجبور مشترکان می شود، قطعا زیاد از پرداخت هزینه قبوض برق است.

زیاد کردن قیمت برق به اندازه قیمت یک نان بربری است! / اردکانیان

به گفته وی، زیاد کردن و اصلاح قیمت آب و برق بیش از هر چیز باید با نشانه اثرگذاری بر رویه مصرف مشترکان صورت گیرد و نشانه ما نیز از این زیاد کردن چیزی جز این نبوده هست. وی در خصوص این مسئله که آیا در تابستان دچار خاموشی خواهیم شد؟ گفت: تلاش ما این است که تابستان را بدون خاموشی پشت سر بگذاریم ولی واقعیت این است که مهم ترین اتکای ما به مردم هست. یعنی اگر هر فردی خود را مدیر آب و برق بداند، قطعا دچار مسئله نخواهند شد.

وزیر نیرو با اشاره به تشکیل بازار آب در کشور گفت: قطعا تشکیل این بازار می تواند تاثیرات زیادی را به دنبال داشته باشد لذا ما پیگیر این هستیم تا استان ها بتوانند با تفیض اختیار تصمیمات جدی را راجع به چگونگی استفاده از منابع آب بگیرند.

وزیر نیرو گفت: به طور میانگین هزینه برق جهت هر یکسان بعد از زیاد کردن قیمت ممکن است به اندازه قیمت یک نان بربری در ماه زیاد کردن یابد و این در شرایطی است که وزا

اردکانیان با بیان اینکه ۵۰ میلیارد مترمکعب مخازن آبی کشور هست، گفت: در حال حاضر بیش از نیمی از این مخازن آب ندارند که این مسئله این ظرفیت اوج را در شرایط بحرانی ایجاد کرده تا همین مخازن نیز بتواند نیازهای مردم را برطرف کند که این مسئله می تواند دستاورد مهمی در زمینه کارهای فنی باشد.

به گفته وی با برنامه ریزی و کارهای انجام شده است قصد داریم میزان دسترسی به آب شرب در جامعه روستایی را به بالای ۹۵ درصد برسانیم. ولی باید به این مسئله توجه کرد که هنگامی که صحبت از سازگاری با کم آبی می شود، منظور این نیست که آب کمتری مصرف کنیم بلکه نشانه این است که تا با رعایت مصرف بتوانیم گام هایی را در پیشبرد برنامه ها برداریم.

وزیر نیرو با اشاره به اهمیت استفاده از آب های خاکستری در کشور گفت: در حال حاضر سه میلیارد مترمکعب پساب در کشور تولید می شود که متاسفانه نه تنها مورد استفاده قرار نمی گیرد بلکه این پساب ها موجب آلوده شدن منابع محدود آب شیرین کشور می شود.

زیاد کردن قیمت برق به اندازه قیمت یک نان بربری است! / اردکانیان

اردکانیان تصریح کرد: درشرایط فعلی مورد نیاز است دولت به وقت شخصی توجه بیشتری داشته باشد و منابع مالی قابل ملاحظه ای را در حوزه جمع آوری پساب در نظر بگیرند.

به گفته وی در حال حاضر شرکت های متعددی علاقه مند به همکاری در سرمایه گذاری در این حوزه هستند که کارهای مقدماتی در حال انجام است.

وزیر نیرو گفت: به طور میانگین هزینه برق جهت هر یکسان بعد از زیاد کردن قیمت ممکن است به اندازه قیمت یک نان بربری در ماه زیاد کردن یابد و این در شرایطی است که وزا

وزیر نیرو در بخش دیگری از سخنان خود در سالن همایش با بیان اینکه در حوزه مدیریت تقاضا مورد نیاز است تا عرضه کنندگان کار مشترکی را در حوزه سیاست ها انجام دهند، گفت: جهت این مهم نیاز به شاخه علوم اجتماعی هست. لذا وزارت نیرو به دنبال این است تا مرکز امور اجتماعی منابع آب و انرژی را در این وزارتخانه ایجاد کند و قرار شده است تا از امروز این مرکز فعالیت خود را به صورت جدی انجام دهد.

اردکانیان با بیان اینکه نشانه این است تا با بررسی تاثیر سیاست ها روش هایی را جهت راهکارهای الگو و مدیریت مصرف ایجاد کند، گفت: بخش تحقیقات این مرکز نیز در پژوهشگاه نیرو فعال شده است است.

زیاد کردن قیمت برق به اندازه قیمت یک نان بربری است! / اردکانیان

وزیر نیرو با بیان اینکه وزارت نیرو با توجه به اینکه سال های کم بارش را تجربه می کند لذا مدیریت تقاضا در دستور کار قرار گرفته است اظهار کرد: در حال حاضر باید جهت طراحی دقیق تر و اجرایی شدن اهداف به مبانی تئوریک نیز توجه کنیم.

وی با بیان اینکه مورد نیاز است از صحبت شعار سال با عنوان حمایت از تولید کالای ایرانی استفاده شود و جهت هماهنگی و هم فکری زیاد به وظایف خودمان عمل کنیم تاکید کرد: مدیریت در عرصه های علمی عمدتا به زمینه هایی که به برنامه ریزی ریاضی مرتبط است اصلاح شود که علت آن نیز عدم تعادل بین منابع و مصارف است لذا اگر منابع وسیع باشد تقاضا را پاسخ می دهد بنابراین مدیریت زمانی است که بین منابع و مصالح تعادل وجود نداشته باشد.

وی با تاکید این مساله که مدیریت مصرف با مدیریت تقاضا تفاوت دارد گفت: استفاده از ابزار قیمت و راهکارهایی که جهت جلوگیری از هدر رفت آب و انرژی اعمال می شود رابطه دوجانبه ای بین تامین کننده و مصرف کننده برقرار می کند ولی زمانی که جمعیت زیاد کردن می یابد و مصرف متنوع می شود تامین کننده نمی تواند با مصرف کننده مرتبط باشد.

به گفته وی ابزار قیمت در مدیریت مصرف به ما کمک می کند و می توان به وسیله این ابزار به گوش پر مصرف ها برسانیم که کشور ما کم آب است و در حالی که جمعیت نسبت به ۴۰ سال پیش۲.۳ برابر شده است و مصارف متنوع شده است ولی آب با همان الگوی قبلی مصرف می شود.

وی با تاکید بر اینکه سازگاری با کم آبی سرلوحه برنامه های وزارت نیرو واقع شده است است گفت: قطعا این توانایی وجود دارد که با تکیه بر تجربه پیشینیان و پشتیبانی مردم در سال های آینده برنامه های مناسبی را جهت گذر از چالش های آبی ارائه دهیم.

وی با اشاره به صحبت های ریاست جمهوری مبنی بر اینکه برنامه های مرتبط با آب نباید براساس شرایط امسال باشد و باید به سال های آینده نیز توجه کرد گفت: ما باید از هم اکنون جهت تامین آب سال آبی ۹۷ – ۹۸ کارها مورد نیاز را با درنظر گرفتن اینکه میزان بارش ها ۱۰ درصد کمتر از امسال باشد برنامه ریزی کنیم.

وی با بیان اینکه این مساله این هشدار را می دهد که وقت زیادی را نداریم چراکه نه تنها منطقه گرم تر می شود بلکه با کم کردن بارندگی ها و زیاد کردن جمعیت نیز روبرو هستیم بنابراین مورد نیاز است با عوض کردن روش و به کارگیری دانش روز و زیاد کردن تعامل با مصرف کنندگان و شرکت های دست اندرکار این عرصه را مدیریت کنیم.

وی با تاکید این مساله که نباید اجازه دهیم عرصه آب چه در وقت کم آبی و چه در وقت پرآبی جولانگاه مسابقه های منطقه ای و سیاسی شود عنوان کرد: مساله آب مورد توجه ارکان کشور است لذا مورد نیاز است که از هرگونه پرسه زنی در عرصه آب جلوگیری شود آیا که در امسال به لحاظ محدودیت شدید آب و جنبش پذیری اوج هوشیاری بالایی از ناحیه دستاندرکاران را نیاز داریم تا عرصه آب عرصه بعضی پرسشها حاشیه ای نشود.

وی همچنین از تمدید حکم حمیدرضا آبکار، مدیریت شرکت آب و فاضلات کشور خبر داد گفت: قرار است که جهت دو سال دیگر از خدمات او در عرصه اب و فاضلاب کشور استفاده کنیم.

واژه های کلیدی: منابع | برنامه | مدیریت | استفاده | برنامه ریزی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz